Середа, 14 листопада 2018

mizhhiryachustperechinsvaljavatjachivvolovetsirshawaberezniyvinogradivrachivberehovomuka4evouzh horod

До уваги читачів Хуст онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 427 гостей та відсутні користувачі

В Україні дорожчають продукти: яких цін чекати до кінця року

В Україні до кінця 2018 року помітно зростуть ціни на продукти харчування. Такі прогнози озвучили експерти Асоціації постачальників торговий мереж, а також Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

На думку фахівців, ціни на деякі категорії харчі зростуть на 15-20%.

Найсильніше, за підрахунками експертів, подорожчають несезонні овочі. Тепличні томати, перці та інші "вітаміни" виростуть в ціні в півтора рази.

Менш різким, але все ж відчутним стане подорожчання картоплі - "плюс" 20% до нинішньої ціни.

На 15% зростуть ціни на м'ясо, прогнозують фахівці. Молочні продукти подорожчають на 10%.

Вартість "продукту №1" - хліба - виросте в середньому на 6%. До слова, нещодавно експерти порівняли ціни на хліб в Європі і Україні, результат виявився несподіваним.

В Україні дорожчають продукти: яких цін чекати до кінця року

 


Джерело

Абонплата за 28 днів: проти трьох мобільних операторів відкрили справи

Антимонопольний комітет відкрив справу проти трьох найбільших операторів мобільного зв'язку: "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell через 4-тижневий тариф. Про це державна уповноважена АМКУ Марія Процишен повідомила у Facebоok.

Зі серпня 2018 року деякі користувачі "Київстар", "Vodafone Україна" і lifecell платять не за місяць користування послугою, а за 28 днів. Тобто абоненти замість 12 абонплат на рік зобов'язані платити 13 разів.

У своїх поясненнях оператори заявили, що законодавством розрахунковий період в один місяць встановлений саме щодо абонентної плати і вказали, що в них є інший різновид плати – «плата за пакет послуг», тому таке нормативне обмеження не поширюється щодо їх нових тарифних планів.

Однак у документах оператори використовують саме термін "абонентна плата". 

"Зважаючи на вищенаведене та спірність питання щодо відповідності принципам добросовісної конкуренції факту встановлення 4-тижневого розрахункового періоду, а також комунікації окремих операторів щодо його запровадження було прийнято рішення про відкриття справ проти компаній "Київстар", Vodafone Україна" і lifecell за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції", – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, раніше всі мобільні оператори України перевели деякі тарифні плани на 28-денну тарифікацію. В цілому за 12 місяців абонентам таких тарифних планів доведеться оплатити зв'язок 13 разів.

Джерело

13 листопада – Всесвітній день Доброти


Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований в 2000 році.

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement). В даному заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США (пізніше до Руху приєдналися й інші країни).

Сама організація «Всесвітній рух доброти» була створена в Японії роком раніше, в 1997-му, і зібрала під свої прапори» однодумців руху доброти з різних країн – волонтерів та добровольців, які з року в рік невпинно діють по всьому світу і своїми справами надихає людей на здійснення добрих вчинків. І сьогодні приєднатися до них можуть всі бажаючі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Тим більше, що основне спілкування учасників Руху відбувається за допомогою інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї благих справ і способи їх втілення.

До речі, у Руху є свій офіційний документ – «Декларація доброти», яка говорить: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови доставляє задоволення і осмисленого життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об’єднатися через організації в кожній країні і з допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».

Саме учасники цієї організації і запропонували створити таке чудове свято. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такій якості і категорії людських відносин як Доброта і об’єднати існуючі в різних країнах руху за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Ще одна мета Всесвітнього дня Доброти, за словами його засновників, – сприяти об’єднанню різних націй, незважаючи на мовні та культурні відмінності. Адже тільки на основі щиро добрих справ і вчинків можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігши при цьому самобутність і унікальність.

Ще раз скажемо, що творити добрі справи – неймовірно просто, добро не вимірюється грошима, часом – не вимагає багато часу і сил, головне – почати. Навіть просто добра усмішка незнайомій людині – вже здатна творити чудеса, в тому числі й для самої людини, хто це Добро робить. Адже крім того, що добрі справи підвищують всім настрій, вони ще й як не можна краще впливають на самопочуття, підвищують життєвий тонус.

Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть.

І все це навіть підтверджена практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.

І як закликають організатори свята, важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.

До речі, у самого свята за час його існування з’явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих посмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі – маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ – відкрите серце.

Приєднуйтесь і ви до цього доброго, чудового свята. Адже це так просто – посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент колезі або начальнику, подаруйте квіти сусідці чи незнайомці, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якої точно треба на іншу сторону проїзної частини, змайструєте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя…

І цей список можна продовжувати довго. Все це займе мало часу і зусиль, але ефект буде колосальним. Адже з кожним таким, простим по суті, стає вчинком комусь краще, а значить – і більше доброти в світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і наших дітей. І, звичайно ж, бажано творити добро щодня, а не лише сьогодні – Всесвітній день Доброти.

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи

Від вживання цих страв рекомендують відмовитися всі фахівці зі здорового способу життя

Останнім часом простіше скласти список корисних продуктів харчування , ніж перерахувати всі шкідливі – останніх в рази більше. Давайте розберемося, які популярні страви лікарі вважають найнебезпечнішими для нашого здоров'я – і, головне, чому.

Куплені солодощі

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


Британський дієтолог Ванесса Кармбі каже: "Цукор не має ніякої поживної цінності, тому я не бачу сенсу є щось, що не приносить користь моєму здоров'ю. Якщо ви не можете уявити своє життя без тортів, печива і цукерок, просто скоротіть їх кількість в раціоні".

Дієтичне харчування будь-якого типу

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


"Всі дієтичні продукти за визначенням обробляються – в них зменшується кількість жиру і додаються хімічні підсолоджувачі для поліпшення смаку, що негативно впливає на кишечник і підвищує тягу до солодкого", – вважає нутриціоніст Аманда Хемілтон.

Перероблене м'ясо

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


"Тримайтеся подалі від обробленого м'яса (салямі, хот-догів і сосисок). Вони містять консерванти, штучні барвники, невелика кількість неякісного м'яса і транс-жири. Подібні інгредієнти дуже шкідливі для нашого здоров'я, так як можуть підвищити рівень холестерину в крові", – заявив клінічний дієтолог Манал Чаучейн.

Газовані напої

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


Катаріна Кайзер, фахівець з харчування фітнес-компанії Freeletics: "Я ніколи не вживаю солодкі газовані напої і енергетики. Вони містять величезну кількість цукру і гримучу суміш з декількох штучних інгредієнтів і кофеїну".

Кетчуп

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


Ріеннон Ламберт, дієтолог і засновник провідної клініки Rhitrition на Харлі-стріт: "Магазинний кетчуп включає багато консервантів і цукру. Краще запечіть жменю помідорів у духовці і використовуйте їх як гарнір".

Продукти з трансжирами

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


Доктор Мерилін Гленвіла, дієтолог, що спеціалізується на жіночому здоров'ї: "Споживання продуктів з гідрогенізованими жирами неприродне для організму. Це все одно, що є пластик – ваше тіло просто не знає, що з ними робити, і тому вони можуть викликати всілякі нездорові процеси".

Маргарин

Сім продуктів, які нізащо не їстимуть дієтологи


Кассандра Барнс, дієтолог: "Я завжди намагаюся уникати маргарину і спредів. Вони тільки шкодять нашому здоров'ю. Замість них я використовую кокосову та оливкову олію, які намагаюся не нагрівати при високих температурах".

 

 

Чому всі говорять про два літри води в день, і в це входять чай і кава.

Про те, що наше тіло складається на 80-90 відсотків з води, знають навіть діти. Тому зайве говорити, наскільки вона важлива для нашого організму. Але часто ми забуваємо, що воду треба пити постійно, і деколи навіть модні додатки та нагадування не допомагають. А головне питання, яке мучить всіх, – скільки води треба пити в день? Багато експертів говорять, що треба вживати два літри. Але для когось це може бути мало, а для кого-то багато.

Скільки води треба пити?

Потреби кожної людини унікальні і залежать від здоров’я, віку, ваги, клімату і способу життя. Пити мало, але часто – найкращий спосіб запобігти зневоднення організму. У Великобританії з таблиці. Eatwell передбачається, що кожен день людина повинна випивати 6-8 склянок води та іншої рідини, в цілому повинно вийти від 1,2 до 1,5 літра. Вважаються не тільки вода, але і знежирене молоко, напої без цукру, чай і кава.

У березні 2010 року Європейський орган з безпеки харчових продуктів видав звіт, в якому було написано, що загальне споживання води для жінок становить два літри, а для чоловіків – два з половиною. Ця кількість включає у собі питну воду, напої усіх видів, а також вологу з їжі, яку ми їмо. Прийнято вважати, що наша їжа в середньому становить близько 20 відсотків від споживання рідини. Таким чином, жінка повинна випивати близько 1,6 літра, а чоловік – до 2 літрів.

 

«Кожній дорослій людині потрібно 30 – 35 мл води на 1 кг ваги. У будь-якому випадку намагайтеся випивати хоча б 1,5 літра на добу. Дітям також треба стежити за обсягом споживаної рідини – краще всього орієнтуватися на самопочуття і бажанням дитини. Якщо є проблеми з серцево-судинною системою або набряки, то необхідно до 1 літра води в день. У разі захворювань, звичайно, краще звернути за порадою до досвідченого лікаря-дієтолога», – пояснює Катерина Хорольська, лікар-дієтолог федеральної мережі фітнес-клубів Х-Fit.

Для тих, хто займається спортом, потрібно пити більше води, так як фізична активність збільшує потовиділення, і тому потрібно регідратація. Тому багато експертів в області охорони здоров’я пропонують випивати додатковий літр води на кожну годину активності.

Що можна вважати рідиною?

Вода, молоко, напої без цукру, чай, кава. «Ми п’ємо чай і каву в великих кількостях, але ці напої виводять рідину з організму. Тому якщо ви любите каву, то пийте воду, щоб уникнути зневоднення», – говорить Катерина Хорольська.

Фруктовий сік і коктейлі також можна вважати рідиною, так як вони містять «вільні» цукри (тип яких нам краще скорочувати), найкраще обмежити їх сумарною кількістю 150 мл на день.

Супи, морозиво, желе, а також фрукти і овочі, наприклад, диня, кабачок, огірок, містять рідину.

Норма: сколько воды нужно пить в день

Чому так важливо пити воду

Вода, без сумнівів, є самим важливим компонентом людського тіла. Вона необхідна для травлення, для нашого серця, кровообігу, для контролю температури і для нашого мозку, щоб правильно функціонувати.

Дослідження показують, що втрата всього лише 1 відсотка вашого ваги рідини, що може знизити розумову працездатність, а також потенційно викликати втому і головний біль. Цей помірний рівень зневоднення може легко виникати протягом дня, що підкреслює, наскільки важливо пити мало і часто для вашого здоров’я.

Також зневоднення може не найкращим чином позначитися на вашій красі, адже через це шкіра стані суху і втратить свою еластичність.

216838 645x322

У XXI ст. у країні, яка називає себе європейською, десятки тисяч людей десятиліттями живуть поруч із нами без жодних документів. 

 

У радянські часи був популярним вислів — “без папірця ти ніхто”. Саме він якнайкраще дає уявлення про життя і долю тих, хто з якихось причин опинився за межами документування та став невидимим для держави. 

Люди-невидимки. Не враховані державою, часто ізольовані від суспільства й позбавлені базових прав — на реєстрацію народження, освіту, медичні послуги, шлюб, працевлаштування, власність і спадщину, банківський рахунок, участь у виборах. Ці люди не можуть залишити меж країни. І коли вони помруть, їхнім родичам навіть не видадуть свідоцтво про смерть. 

Проблема безгромадянства не виключно українська. Це явище, яке виникає внаслідок розвалу або утворення нових держав, недостатньо продуманої міграційної політики чи політики держави для громадян. Пам’ятаєте історію героя Тома Хенкса у фільмі “Термінал”? Доки Віктор Наворськи летів у Нью-Йорк зі Східної Європи, на його батьківщині стався державний переворот. Виявившись громадянином уже неіснуючої держави, він не міг ні в’їхати до США, ні повернутися додому і мусив поневірятися в терміналі аеропорту. Історія, що здається вигаданою й абсурдною. Проте у світі налічується понад 10 мільйонів людей без громадянства. І третина їх — діти. 

Хоча проблема безгромадянства стоїть не на першому плані, для нашої країни це питання набуває все більшої актуальності. Під час останнього українського перепису 2001 р. 82 тисячі людей заявили, що не мають громадянства. Скільки їх сьогодні, достеменно невідомо. На 2014 р. УВКБ ООН нарахувало в Україні понад 35 тисяч апатридів, або осіб із невизначеним громадянством. Однак ці дані не абсолютно точні й вичерпні. Кількість осіб без громадянства або тих, хто перебуває у групі ризику, може сягати 75 тисяч.

За оцінками Бюро демократичних ініціатив і прав людини ОБСЄ, а також на підставі даних Світового банку, на 2017 р. в Україні лише близько 78,1% осіб мають ідентифікаційні документи. Тобто майже кожен п’ятий житель України — людина-невидимка. Що одного разу може стати загрозою. Як для безпеки країни, так і для окремих її громадян та інших осіб, які живуть в Україні законно. Крім того, багато людей-невидимок — благодатний ґрунт для незаконних, зокрема корупційних, дій. 

Чималу кількість недокументованих осіб в Україні, за оцінками УВКБ ООН, становлять представники етнічних меншин, зокрема роми. У цій групі також — бездомні; звільнені з місць ув’язнення; люди, які живуть в Україні 20 і більше років, але з різних причин не можуть оформити документи, у тому числі замість паспортів громадян колишнього СРСР. 

Тимчасова окупація РФ АР Крим та окремих районів Донецької й Луганської областей теж додала до проблеми безгромадянства, — багато людей втратили свої документи, архівні дані про які зберігаються на неконтрольованих Україною територіях або були знищені. Велика група ризику — діти, які народилися на тимчасово окупованих територіях і не мають реєстрації народження в Україні. Їм навіть не можна буде перетнути лінію розмежування, оскільки органи прикордонного контролю нині пропускають осіб на підставі паспорта або свідоцтва про народження дитини. 

“Без свідоцтва про народження ці діти не одержуватимуть ніякої державної підтримки при народженні, — зазначив представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу на прес-конференції, присвяченій чотириріччю Глобальної кампанії з викорінювання безгромадянства до 2024 р. IBelong (“Я належу”). — Крім того, будуть труднощі під час реєстрації в дитсадку або в школі, при відвідуванні лікарень чи, коли вони подорослішають, із офіційним працевлаштуванням або укладенням шлюбу”. 

 

Хоча зміни до Цивільного процесуального кодексу, ухвалені в лютому 2016 р., передбачають негайний розгляд українськими судами заяв про встановлення фактів народження на тимчасово окупованих територіях і негайне виконання рішень у таких справах, судова процедура може займати до кількох тижнів і потребує відповідних фінансових витрат. 

Із 59340 народжень в окремих районах Донецької та Луганської областей (за період 2015—2018 р.) на кінець липня 2018 р. в Україні було зареєстровано 20891 факт народження на тимчасово окупованих територіях. Із 84101 народження в АРК (за період 2015—2018 р.) на кінець липня 2018 р. в Україні було зареєстровано лише 6375 фактів народження на окупованій території. Сумна статистика. 

Однак жодна цифра не дає розуміння того, як живеться людям без громадянства насправді. Зіштовхнувшись із реальними історіями, ти почуваєшся так, наче несподівано опинився в якомусь безглуздому, з чого-попало і як-попало зліпленому серіалі, — настільки все здається нереальним. Але це — реальність. 

Грузинці Ніні Іслямовій 51 рік. До 1991 р. вона з чоловіком та двома синами жила в Узбекистані. Після розвалу СРСР чоловік, кримський татарин, вирішив перебратися з родиною в Крим. Однак згодом повернувся в Узбекистан. А Ніна з дітьми залишилася в Криму, де живе її сестра. 

без бумажки_Нина Ислямова

 

Ще в 1992-му жінка спробувала обміняти радянський паспорт, але, оскільки в ньому значилася прописка в Узбекистані, їй треба було поїхати туди й виписатися. Зробити це не виходило, — хворіли діти. А згодом на ринку Ніні порізали сумку, витягли конверт із грішми, в якому був і паспорт. 

Багато років гострої потреби отримувати український паспорт не було. Діти навчалися в школі, жінка працювала неофіційно. Кухар за фахом, вона то готувала у своїх — у грузинських ресторанах, то мила посуд. 

У 2014 р. Ніна нарешті вирішила отримати паспорт. Для цього жінці треба було приїхати в посольство Узбекистану в Київ. Тоді сталася анексія півострова, і повернутися додому без паспорта вона вже не змогла. Звернулася до суду, який відмовив їй у встановленні факту проживання на території України, оскільки реальних документів, котрі б підтверджували, що до 24 серпня 1991 р. вона жила в Криму, немає. Проживання на території України навіть більше 20 років не означає автоматичну видачу українського паспорта. Ось уже майже п’ять років жінка не може повернутися до сім’ї і змушена жити в Києві без документів.

27-річна Мар’яна — ромка, уродженка Слов’янська. Коли на сході країни почалися бойові дії, вона була на шостому місяці вагітності. Жила в невеликому будинку з мамою та сестрами. Одного разу в будинок влучила міна. Того ж дня родина сіла на поїзд і поїхала до Києва. “У свої 23 роки, — розповідає Мар’яна, — я почувалася маленькою. Тоді мама ще навіть не задумувалася над тим, щоб зробити мені паспорт. У моїх сестер вона приймала пологи вдома. У мене прийняла в наметі. 

без бумажки_Марьяна

 

Майбутнього в мене не було. У школі я не вчилася. Читати й писати навчилася сама. Я навіть не зможу вам розповісти, що таке суд, — погано розумію. Коли отримаю документи, віддам старшого сина в школу та в якийсь гурток, наприклад на футбол. Це — моя мрія”.

По правову допомогу в БФ “Право на захист” Мар’яна звернулася, коли її синові виповнилося вже три роки, але свідоцтва про народження в нього не було. Щоб його отримати, знадобилося звертатися до суду. Доводити, що Мар’яна є матір’ю свого сина, довелося з допомогою судово-генетичної експертизи — процедури тривалої й дорогої. “Зазвичай люди не можуть самостійно зрозуміти, в чому полягає проблема і як її вирішити, — каже керівник проекту “Правова допомога особам без громадянства” БФ “Право на захист” Ірина Алексєєва. — Відповідно, не можуть написати заяву в суд і оплатити таку процедуру, як судово-генетична експертиза”. 

без бумажки_Ирина Алексеева

 

Оксані 20 років. У неї є свідоцтво про народження, але досі немає паспорта. Її мама Олена — уродженка Білорусі. Певний час жила в Казахстані, потім опинилася в Україні, де й народила доньку в пологовому будинку.

Паспорт у Лєни був ще радянський. Вона спробувала його замінити на український, але офіційним шляхом не вийшло. Тоді жінка звернулася по допомогу до якихось людей, спробувавши вирішити проблему з допомогою хабара. У результаті, втратила радянський паспорт, а натомість отримала підроблені документи з пропискою для себе та доньки, навіть із несправжніми прізвищем, ім’ям та по батькові.

У відповідь на здивовані запитання Лєни їй сказали просто: “Мовчи. Сиди тихо”. І вона сиділа тихо багато років. На життя заробляла прибиранням. Донька вчилася в школі. Проблема паспорта гостро стала, коли у 2011 р. Оксані треба було робити операцію. Операцію зробили в Харкові, але проблему з документами вирішити так і не вдалося. 

без бумажки_Оксана

 

Торік у Лєни виявили онкологію. І з’ясувалося, що піти до лікаря вона не може. Не може зібрати довідки, щоб стати в Мінздоров’я на чергу держпрограми лікування онкохворих за кордоном. Вона готова була б самостійно спробувати зібрати гроші для лікування на свою банківську картку, але в неї її немає, бо немає паспорта. Зараз ця справа на розгляді в суді. Адвокати звернулися з проханням розглянути її негайно, з огляду на стан здоров’я Оксаниної мами.

Але вибратися з цієї страшної реальності, в якій люди живуть по два-три покоління, дуже непросто. “Ми вже більше року не можемо переконати світ в існуванні цілої сім’ї — мами, її доньки та внучки. У мами був радянський паспорт, у двох її нащадків немає й того”, — каже психолог, керівник ГО МАРТІН-клуб Вікторія Федотова.

без бумажки_Виктория Федотова

 

У 2013 р. Україна приєдналася до Конвенції 1954 р. про статус апатридів і Конвенції про скорочення безгромадянства 1961 р. У 2014 р. стартувала кампанія IBelong (“Я належу”) від УВКБ ООН, мета якої — подолати безгромадянство до 2024 р. На сьогодні, попри приєднання до конвенцій, в Україні немає порядку, що давав би можливість особам без громадянства отримати якесь, навіть тимчасове, посвідчення або свідоцтво. Для цього потрібні підстави.

Наприклад, неповнолітні діти в Україні, запрошення на працевлаштування, отримання української освіти тощо. Але особи без громадянства не можуть виконати цих вимог, не можуть підтвердити свою особу й ідентифікувати себе перед державою, що закриває їм доступ до процедури отримання посвідки на проживання. І в цьому полягає основна проблема, яка потребує вирішення. Люди приречені на життя невидимок і часто передають своє лихо у спадок. Їхні діти та внуки теж стають негромадянами, з усіма наслідками, що випливають звідси.

У вересні 2018 р. було зареєстровано законопроект № 9123 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства”. Законопроект створює процедуру визнання людини особою без громадянства, незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України, що надалі дозволить їй законно перебувати на території України, отримати документ, який засвідчує особу та законність проживання.

Також пропонується спростити умови прийняття особи без громадянства на роботу. А крім того — надати таким людям право на безплатну вторинну правову допомогу, звільнення від сплати судового збору та авансового внеску у виконавчому провадження, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства.

Поки що законопроект проходить розгляд у комітетах Верховної Ради. Його прийняття дуже чекають Ніна Іслямова, Оксана з мамою Лєною та десятки тисяч інших людей, котрі сподіваються нарешті вийти з тіні на світло.

Джерело: ZN.UA

13 листопада 2018 року вшановується пам'ять преподобного Никодима і преподобного Спиридона. Цього дня моляться святому Никодиму, який вважався захисником будинку від пожеж.

7965Никодим оберігав сім’ї від нещасть і різних бід. За давніми переказами, святий загасив своїм одягом пожежу, яка почалася в пекарні монастиря. У цей день почали з курятини готували різні страви.

З курки можна приготуватибульйон, котлети, курники (пироги з начинкою з м'яса курки). Також 13 листопада рибалки та мисливці, обов'язково відправлялися на промисел, щоб протягом наступного року їм сприяв успіх у справах.

Іменини 13 листопада святкують: Артем, Василь, Микола, Роман, Степан, Федір.

Народні прикмети на 13 листопада

– Гарна і сонячна погода – до сильного вітру.

– Горобці голосно цвірінькають – до тепла.

– Не чути гороб'ячого цвірінькання – незабаром сильно похолодає.

– Втрата ґудзика означає, що вас хтось наврочив.

– Те, що насниться цього дня – здійсниться рівно через 9 днів. 

Що можна робити 13 листопада

1. Сьогодні багато посміхайтеся і робіть добрі справи.

Читайте також: Вихідні у грудні 2018: які святкові дні очікують українців

2. Цього дня заведено дарувати знайомим і незнайомим людям квіти.

3. Вважають, якщо з'їсти страву з курятини цього дня – будете щасливими. 

4. Щоб захистити себе від злих очей, треба покласти в кишеню нитку зеленого кольору. Увечері перед сном треба її спалити.

5. Якщо у вас є можливість довго поспати – обов'язково зробіть це. Повір'я кажуть, що чим довший сон 13 листопада, тим довше ви проживете. 

Що не можна робити 13 листопада

1. Намагайтеся ні з ким не сваритися та не входити у конфлікти, адже цього дня вашому недругу найлегше вам наврочити. 


https://24tv.ua/

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • cialis online without prescriptio purchasing cialis on the internet reviews cialissy.com tadalafil ...

  Детальніше...

   
 • order cialis without a prescription cialis 20 mg coupon cialissi.com cialis 5mg coupon cialissi.com/ ...

  Детальніше...

   
 • cialis without a doctor's prescription buy tadalafil online cialissy.com tadalafil 20mg cialissy.com/ ...

  Детальніше...

   
 • cialis without subscription tadalafil 5mg for sale cialisonl.com cialis 20 mg price cialisonl.com/ ...

  Детальніше...

   
 • cialis prescription cialis 20mg prix en pharmacie cialisonl.com cialis 20mg eur cialisonl.com/ ...

  Детальніше...

   
 • online prescriptions without a doctor cialis prices 5mg cialisonl.com generico de cialis cialisonl.com/ ...

  Детальніше...

   
 • buy prescription drugs without doctor cialis 5mg price walgreens cialissy.com cialis 5mg coupon lilly ...

  Детальніше...

   
 • how to get cialis without doctor cialis purchase online without prescription cialissy.com cialis ...

  Детальніше...

   
 • online prescriptions without a doctor cialis pharmacy cialissy.com generic cialis online cialissy.com/ ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctor's prescription female cialis lowest price cialissi.com buy cialis pills ...

  Детальніше...

   
 • canadian online pharmacy canadian pharmacycanadia n pharmacy canadianpharmac ytousa.com canada ...

  Детальніше...

   
 • viagra from canada viagra prices at costco rldta.com viagra 50mg or 100mg rldta.com/ (http://rldta.com/) ...

  Детальніше...

   
 • cialis purchase online without prescription buy generic cialis cialissi.com cialis price walmart ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог