Вівторок, 25 вересня 2018

mizhhiryachustperechinsvaljavatjachivvolovetsirshawaberezniyvinogradivrachivberehovomuka4evouzh horod

До уваги читачів Хуст онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 263 гостей та відсутні користувачі

Москаль: «Шантажем, перекриттям і постами в соцмережах ще ніхто жодної дороги не відремонтував»До кінця 2018 року запланований капітальний ремонт дороги обласного значення «Рахів – Богдан – Луги» протяжністю 21 кілометр. Це дорога, що веде до Говерли і є одним із найінтенсивніших туристичних маршрутів Закарпаття.

– Тендер на ремонт дороги виграла румунська автодорожня компанія «Трамеко», на роботи виділені 15 мільйонів гривень, – зазначає Геннадій Москаль. – Зараз «Трамеко» веде ремонтні роботи в Усть-Чорнянському кущі, після чого за графіком перейде на ремонт обласної дороги «Кольчино – Пузняківці» в Мукачівському районі, а відтак почне ремонтувати дорогу «Рахів – Богдан – Луги». Незважаючи на затверджений графік робіт, деякі мешканці сіл, що розташовані вздовж цієї дороги, взялися перекривати автомобільний рух, вимагаючи негайного ремонту. Хочу пояснити цим людям, що на Закарпатті ремонт проводиться на 55 дорогах обласного значення, однак виконувати роботи одночасно на всіх об’єктах неможливо. Це розуміють у тому числі й блокувальники, однак хочуть заробити на своїй акції політичні бали. Мушу попередити цих «активістів», що ніхто з обласної чи районної адміністрації до них більше не виходитиме й очевидні речі не пояснюватиме. Але якщо вони не припинять свої акції, ОДА перегляне графік робіт і пересуне ремонт дороги «Рахів – Богдан – Луги» на 2019 рік, а 15 мільйонів скерує на інші обласні дороги Закарпаття. Шантажем, перекриттям і постами в соцмережах ще ніхто ще жодної дороги не відремонтував…

Водночас голова ОДА доручив головному управлінню Нацполіції в Закарпатській області дати правову оцінку блокувальникам автомобільного руху.

subsydiyi006Кожен громадянин країни може самостійно дізнатися про нарахування субсидії. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Інформація про розмір нарахованої компенсації міститься в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій.

«За адресою subsidii.ioc.gov.ua українці можуть ввести свою поштову адресу і дізнатися про нарахування субсидії та її розмір на опалювальний і неопалювальний сезони», – повідомили у відомстві.

У реєстрі вказана наступна інформація:

– стан субсидії;

– номер заяви;

– розмір субсидії за місяць і рік;

– місцезнаходження особової справи субсідіанта;

– населений пункт;

– період нарахування компенсації.

new-day.in.ua

4580 В Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

 

Це означає, що українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:

— ндивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

— будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування такої нерухомості необхідні:

—  аява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

—  один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

—  звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку), а також засвідчені в установленому порядку копії:

—  документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

—  технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Слід зазначити, що місце розташування об’єкта має бути погоджене місцевим органом містобудування та архітектури.

Амністування нерухомості здійснюватиметься за досить простою процедурою. Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

Багатьом ще й територіально буде зручніше пройти процедуру. Адже по Україні вже працює 100 новоутворених органів архбудконтролю, які були утворені місцевим самоврядуванням та отримали від ДАБІ повноваження у рамках децентралізації. Тому жителі відповідних населених пунктів зможуть безпосередньо звертатись до місцевих інспекцій та не їхати до Держархбудінспекції чи її територіальних органів.

Як відзначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, на відміну від попередніх, ця будівельна амністія є безстроковою, а отже всі хто бажає узаконити своє будівництво, встигнуть це зробити:

«Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. Сьогодні у всіх є можливість привести до ладу документацію на свої будинки та споруди, і більше не хвилюватися, що вони знаходяться «поза законом». Держархбудінспекція зі свого боку готова допомагати в цьому кожному, адже найперше зацікавлена у впорядкуванні сфери будівництва та у її стабільному розвиткові».

Джерело: Прес-служба ДАБІ України

370482 1В Україні запрацював публічний реєстр одержувачів субсидій (https://subsidii.ioc.gov.ua/search/) в якому показаний розмір субсидії за всі періоди. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю виданню Слово і діло, інформує Ukr.Media.

За словами Реви, зазначений реєстр дозволяє перевірити наявність субсидії за будь-якою адресою в Україні. При цьому особистих даних на сайті немає, тільки інформація щодо нарахованої допомоги.

Міністр підкреслив, що персональні дані громадян в реєстрі приховані, але при цьому в ньому можна подивитися, чи є у людини субсидія і ознайомитися з її розміром.

На засіданні уряду реєстр ще не представили. Обіцянку представити публічний реєстр Рева давав ще 17 липня.

Загальна сума субсидій, призначених для компенсації витрат сімей на оплату житлово-комунальних послуг в Україні, в січні-липні 2018 року становила 734 мільйонів грн, що в 4,2 рази (або на 2,3 млрд грн) нижче показника січня-липня 2017 року.

Мінсоцполітики скаржиться на українців, які тягнуть за субсидіями. У відомстві радять не чекати опалювального сезону і подавати заявки на отримання субсидій прямо зараз.

https://ukr.media

1 1534752700Напередодні 1 вересня УП.Життя зустрілась з міністром освіти Лілією Гриневич.

Ми отримали сотні запитань від педагогів.

У першій частині розмови – про готовність до початку навчального року, перевірки з райвідділів освіти та різницю обов'язків між МОН та місцевою владою.

– Вчителі показували нам світлини класів, не готових прийняти першачків: без ремонтів для Нової української школи, десь ремонт знову робили за батьківські кошти. Яка наразі ситуація по Україні?

– Різна. Ще в квітні уряд розподілив і віддав всі гроші на місця  близько 1 мільярда гривень (998,8 млн грн, – УП).

 

Але є області, які навіть не могли зібрати депутатів облради, щоб розподілити цю субвенцію між своїми органами місцевого самоврядування.

Як результат  залежно від роботи місцевої влади, маємо різну ситуацію в областях..

Станом на 15 серпня освітню субвенцію використали  тобто здійснили за ці кошти закупівлі  орієнтовно на 44,1% по країні.

Були такі, як Сумська область, де використали 73%, і Миколаївська, яка використала 10%.

У нас є причини піддавати сумніву дані, подані окремими областями. Їхні показники здаються суттєво завищеними, враховуючи, які показники вони подавали ще місяць тому і коли здійснили розподіл субвенції на рівні області. І з цими проблемами комунікації також потрібно розбиратися.

Однак хочу заспокоїти  ці гроші ні на що інше не можна витратити, окрім обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для Нової української школи.

Зрештою, воно мусить з’явитися в школах, але в тих органах місцевого самоврядування, що зволікали, на жаль, вже після 1-го вересня.

Значна кількість громад зараз має оголошені тендери, однак впливають і проблеми нашого тендерного законодавства  через них торги легко зірвати чи заблокувати. Враховуючи боротьбу на ринку, це суттєво затягує процес і змушує проводити торги декілька раз.

Тому проблеми є, і вони не залежать від міністерства освіти.

Зараз має бути акумуляція зусиль. Важливо, щоб усі поставилися до цього з розумінням.

Учитель, який зустріне дітей 1 вересня, має новий стандарт освіти, нові програми, методики. Усі педагоги пройшли підвищення кваліфікації і від них тепер залежить, як вони застосують здобуті знання .

Суть не в тому, щоб з третього вересня шестирічок посадити за книжку чи почати з ними працювати з особливим навчальним матеріалом.

Їх потрібно ознайомити зі школою, разом виробити правила класу, пропрацювати з дітьми алгоритми, потрібні для повсякденного життя у школі: як учні збираються ранком, як розміщують одяг, виходять у вбиральню та збираються до їдальні тощо. На це передбачено увесь перший місяць навчання.Проблеми з обладнанням не є реальним стримуючим фактором, який не дозволить вчителям у перші тижні проводити навчальний процес, особливо якщо вони дійсно налаштовані застосовувати нові знання.

 Ви працюєте з місцевою владою?

– Працюємо, але не маємо на неї дисциплінарного чи адміністративного впливу.

Це окремо вибрані громадою місцеві, селищні, районні ради… І тільки від їхніх депутатів і адміністрацій залежить, що буде відбуватися.

Ми робимо з ними наради, проводимо їх і на рівні Кабміну в режимі відеоконференцій. Місцеві органи звітують, що уже зробили. Починають звітувати, чому і що не зробили.

Ми нагадуємо їм, що проблеми з освоєнням коштів  величезні репутаційні збитки для кожного з нас.

 Чому всі ці зобов’язання на місцевих органах?

 Ми не брали на себе централізовані закупівлі. Скільки часу наше суспільство боролося за децентралізацію. Скільки часу громадяни, в тому числі під час Революції Гідності, виборювали право на власну думку.

І тепер я чую багато голосів: "Дайте нам з міністерства точні вказівки, що ми маємо робити", "Скажіть, як має діяти батьківський комітет", "Зробіть самі ці закупівлі, бо наші органи місцевого самоврядування не справляються".

Ми починаємо крен в централізацію. Давайте кожен сповна буде нести свою відповідальність.

Люди, які обирають таких чиновників чи депутатів, мають поставити їм запитання: чому ви не освоїли кошти? Чому ці гроші досі не перетворилися на відповідні засоби навчання чи меблі?

– Де найбільше затримуються кошти? На рівні обласних чи уже районних рад?

– Є різні ситуації. Коли кошти затримують облради, це призводить до драматичніших проблем, бо негативно впливає на всі місцеві органи області, які цей час не можуть нічого робити.

Але не поодинокі ситуації, коли облрада все розподілила і віддала, одні органи місцевого самоврядування зуміли вчасно провести тендер та закупити необхідне, а інші – ні.

Ті, хто довго зволікав, мають проблеми, адже виробники фізично не встигають зробити продукцію.

Ринок українського навчального обладнання дуже занепав в останні роки, бо ніхто за цей час нічого такого масштабного не купував.

Ми зробили вперше таку велику інвестицію в навчальне обладнання, а ринок не може сповна відповісти на цей запит.

Зараз постачальники меблів надсилають листи замовникам місцевим органам самоврядування  що їм потрібно ще 15 днів у вересні, щоб доробити продукцію, під яку підписалися. Це виклики реформи, які можна подолати.

15 днів не мають критичного значення. Важливо, щоб обладнання завезли, і щоб воно було якісне.

Коли його поставлять, ми як міністерство зацікавлені в громадському моніторингу з місць.

Якщо це будуть немобільні парти, непристосовані, щоб навчати дітей у групах – вони втрачають сенс.

Ми дали рекомендації, затверджені наказом МОН. Коли поставлять обладнання, нам потрібен буде моніторинг. Саме міністерство не може провести його особисто.

У результаті дерегуляції Міносвіти не має права виїхати на перевірку у жоден заклад освіти України – жоден – без звернення громадян, засвідчене ними особисто, і ми на основі цього дозволу маємо ще отримати дозвіл Державної регуляторної служби.

Лише тоді можемо перевірити заклад.

З одного боку, так ми зменшуємо кількість перевірок, забезпечуємо дерегуляцію, але її потрібно компенсувати відповідальністю на місцях.

– Тобто вся інформація, якою володіє міністерство щодо ситуації на місцях, надходить від міських, районних та обласних управлінь освіти?

– Правильно. Тому ми цінуємо зворотній зв'язок громадян. Але важливо, щоб цей зв'язок мав ім'я.

Коли нам пишуть: "У нашій школі нічого не відбувається", але не пишуть, в якій школі, ми не розуміємо, хто це говорить, чи може він засвідчити письмовим підписом свої слова.

Це момент істини для кожного: мало просто написати щось у Facebook. Треба зробити відповідальний крок і засвідчити ситуацію.

– Перевірки у школах проводять місцеві освітні структури. Вчителі нам розповідали, що ці структури їм не допомагають у ремонті чи підготовці школи до нового навчального року, але приходять і вимагають зробити перше, друге, п'яте… Як цей процес регулюється?

– Закон "Про освіту" чітко визначив повноваження на різних рівнях управління.

Органи місцевого самоврядування відповідають за створення умов для навчально-виховного процесу.

Це повністю їхні повноваження і їхня відповідальність.

Адже в результаті фінансової децентралізації вони отримали і отримують в свою дохідну частину податки, які тепер не потрапляють до держбюджету.

Слід враховувати, у нашій країні громади мають дуже різну дохідну частину. Великі міста з розвиненою інфраструктурою, бізнесом, мешканцями, які платять податки, мають більше доходів, ніж гірська ОТГ, наприклад.

Це виклик для наступного бюджету – компенсаторні механізми. Вони мають цю спроможність дохідності враховувати: щоб ті, хто має меншу дохідність, могли більше отримати із держбюджету. А ті, хто має більше прибутків – менше з держбюджету.

Для цього потрібна корекція формули освітньої субвенції.

– Частина педагогів, та й інших українців, не розуміє, за що відповідає міністерство освіти, а за що – місцева влада. Як це поділено?

– Це чітко прописано в законі "Про освіту". Міністерство освіти розробляє загальну нормативну правову базу: встановлені на центральному рівні правила – стандарт освіти.

Для початкової школи ми даємо стандарт і модельні освітні програми.

Їх школа може або приймати, або коригувати. Також ми даємо навчальні програми для середньої і старшої школи.

Відповідаємо за основні принципи роботи закладу освіти, які закладаються в нормативку.

В цьому сенсі ми значно зменшили повноваження у своїй частині, скасувавши старе положення "Про заклад освіти". Тепер школи мають більше можливостей і повноважень встановлювати свої правила.

З погляду фінансів міністерство розподіляє освітню субвенцію, яка йде виключно на одну статтю – оплата праці педагогічних працівників.

Оплата праці всіх інших працівників закладу освіти покладається на місцеву владу.

Будь-які додаткові доплати – спецшколам, які значно дорожчі; утримання багатьох маленьких шкіл, де діти отримують гіршу освіту за більші кошти, має брати на себе місцева влада, якщо ухвалила для себе таке рішення.

Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи: комунальні послуги, ремонт, навчальне обладнання.

Органи місцевого самоврядування не повинні покладати на вчителів відповідальність за свої зобов'язання.

Місцеві органи можуть попросити школу: "Ми в межах своїх повноважень і грошей відремонтуємо вам дах і коридори. Але нам не вистачить на…, тому просимо, чи ви можете нам допомогти". Тільки такий стиль розмови може бути.

Але якщо школа занедбана – не помита після ремонту, класи не готові – мова про підготовку до школи, яка потребує уваги її адміністрації і технічного персоналу, це зовсім інша історія.

Перед початком навчального року директор школи не може все літо  відпочивати.

Він має бути у школі і як господар дивитися на стан школи перед початком навчального року.

– Хто повинен готувати школу до початку року? Є практика, коли директор телефонує вчителям, аби вони прийшли, або й закликали учнів середньої/старшої школи прибрати класи і зробити ремонт.

– Є технічний персонал, який отримує зарплату, але це залежить від його спроможності.

У часи, коли я була вчителькою, мені доводилося викликати учнів. У нас не зганяли в школу. Це було радісно, бо всі зустрічалися і готували свій клас.

Але це не означало, що клас був в такому стані, що дітей туди не можна пускати. Якщо вони витерли пил і повитирали парти – в цьому нічого страшного нема. Тут драматизувати не треба.

Інша річ – у який спосіб це роблять. Мені не подобається, коли ми говоримо загально і проектуємо ситуацію на всю країну.

– Можливо, є вчителі, яким у радість готувати класи, але є випадки, коли їх змушують у школі сапати клумби…

– Сапання клумб – частина роботи на дослідницьких ділянках. Тому що якщо є дослідницькі ділянки для вивчення біології, то є навчально-практичні заняття, де діти вирощують рослини і їх сапають.

Їх не змушують це робити замість когось, це діяльність, навчальний процес. Треба брати кожну конкретну ситуацію, кого куди вигнали, змусили, наскільки це загрожувало чи ні здоров'ю дітей, наскільки це співпадало з обов'язками конкретного вчителя…

– Знаю вчительку англійської, яку викликала адміністрація до школи садити квітник… Вона мала це робити?

– Вона могла відмовитися і сказати, що цього немає у її повноваженнях. Якимось вчителям може бути приємно прийти і посадити квітник, бо вони це люблять.

Якщо якісь речі не прописані в повноваженнях людини, вона може робити їх лише тоді, коли захоче сама.

Ситуацій, про які ви розповідаєте, багато і їх потрібно розв'язувати, особливо коли йде якесь насилля над вчителем чи учнем.

Це питання порушення прав учасників навчально-виховного процесу.  Аби його вирішити, ми вводимо інститут освітнього Омбудсмена.

Він матиме свій офіс і зможе як надавати консультації, так і безпосередньо розглядати та вирішувати питання щодо порушення прав у кожній конкретній ситуації.

Ще один механізм, який створюється - Державна служба якості освіти, яка діятиме та фінансуватиметься з центру.

Це практика всіх країн  при децентралізації контроль за якістю освіти централізується.

Тому держслужба якості матиме регіональні підрозділи, ці працівники отримуватимуть зарплату від міністерства освіти, а не місцевої влади, будуть незалежними і уповноваженими з'ясовувати особливості педагогічної роботи вчителя.

– Коли вони запрацюють?

– Початок створення цих регіональних центрів буде уже в 2019 році. Тоді ж має запрацювати інститут освітнього Омбудсмена.

– Поки ці органи не працюють, що наразі можуть зробити педагоги чи батьки учнів, якщо вони вважають, що їх права порушили?

– Звертатися у відповідні місцеві органи. Якщо там не реагують, будемо реагувати ми – за умови письмового чіткого звернення з підписом, щоб ми могли отримати від Державної регуляторної служби дозвіл на перевірку.

Далі буде…

Ірина Андрейців, Яна Дирявська, УП

Усі фото: прес-служба МОН

 35Масштабне свято розпочнеться з урочистої ходи до мальовничого озера Синевир. Дорогою гості заходу зможуть ознайомитися із колоритними експозиціями, які презентують населені пункти Міжгірщини.

Свої вироби представлять також кращі народні умільці краю. На головній сцені на глядачів очікує насичена концертна програма за участі культового гурту «ТІК». Масові гуляння триватимуть до пізнього вечорі.

Початок фестивалю о 14:00.

1533878605 368789 1У військкоматах України готуються до осіннього призову, який почнеться в жовтні 2018 року.
В обласних та Київському міському військових комісаріатах триває підготовка до успішного проведення призову на строкову військову службу в Збройні сили України, який згідно з указом президента України, розпочнеться у жовтні 2018 року, повідомляє Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ.

“Проводиться детальний аналіз облікових даних про кількісний і якісний склад призовників, які проживають у кожному районі, і в області (місті) в цілому, організовано проведення всебічного та поглибленого вивчення призовників, які підлягають черговому призову. До роботи з вивчення особистих якостей призовників, особливостей відбору поповнення для режимних частин, порядком проведення бесід і заповнення листків вивчення та інших питань залучаються найбільш досвідчені робітники військових комісаріатів, викладачі допризовної підготовки навчальних закладів і офіцери запасу”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сторінці Сухопутних військ ЗСУ в соцмережі Фейсбук.

В інформації зазначається, що вивчення особистих якостей призовників здійснюється шляхом проведення індивідуальних бесід з призовником, його батьками або особами, що їх замінюють, а також з представниками адміністрації підприємства, установи, організації, навчального закладу, в якому працює (навчається) призовник.

“Організовані звірки з підприємствами, установами, організаціями з метою отримання списків працюючих у них призовників”, – додають в Управлінні персоналу.

Призовників, які рішенням призовних комісій визнано тимчасово непридатними до строкової військової служби строком до 6 місяців, викликають у військкомати і направляють на лікування з визначенням термінів його завершення.

“Якщо за своїм релігійним переконанням призовники не можуть проходити строкову військову службу, їх направляють у відділи з питань альтернативної служби для оформлення заяви на проходження альтернативної (невійськової) служби”, – нагадують в Управлінні.

У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ відзначають, що зазначені підготовчі заходи дозволять отримати повні об’єктивні дані про наявність і стан призовних ресурсів з тим, щоб виключити можливість призову на строкову військову службу осіб, які мають право на відстрочку, непридатних до військової служби за станом здоров’я, а також не допустити спрямування в режимні частини призовників, які не відповідають вимогам служби в цих частинах.

Разом з тим, указ президента України про проведення призову громадян на строкову військову службу восени 2018 року поки не оприлюднений.

Як повідомлялося, 13 липня 2018 року заступник міністра оборони з питань євроінтеграції Анатолій Петренко повідомив, що в квітні – травні 2018 року було проведено призов громадян України на строкову військову службу, під час якої до лав ЗСУ та інших військових формувань закликали і направили 15 тис. 90 осіб. Крім цього, в період з початку року по 13 липня на військову службу за контрактом у ЗСУ були прийняті 17 тис. осіб. Також за станом на зазначену дату є оперативний резерв ЗСУ, який становить понад 158 тис. осіб, з них близько 122 тис. осіб – резерв першої черги.

https://transkarpatia.net

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • can you order cialis online cheap cialis generic india unishade.com (http://unishade.com)

  Детальніше...

   
 • cheap cialis generic india order cialis online canada valladium.com (http://valladium.com)

  Детальніше...

   
 • 3- Your website title: - No Certain mean the title anyone could have their in your website's home ...

  Детальніше...

   
 • generic cialis cheapest price buy cialis online safely canadian-pharmasale.com ...

  Детальніше...

   
 • ordering viagra online order herbal viagra canadian-pharmabuy.com (http://canadian-pharmabuy.com)

  Детальніше...

   
 • cialis buy cialis cialissv.com generic for cialis cialissv.com/ (http://cialissv.com/) cialis 20 ...

  Детальніше...

   
 • cialis online cialis 20mg coupon cialisonla.com generic cialis 20mg cialisonla.com/ (http://cialisonla.com/) ...

  Детальніше...

   
 • buy cialis tadalafil 5mg reviews cialisonla.com cialis 5 mg price walmart cialisonla.com/ ...

  Детальніше...

   
 • cialis purchase online without prescription buy cials online cialisvi.com generic cialis lowest price ...

  Детальніше...

   
 • buy cialis female cialis lowest price cialissy.com tadalafil 5mg for sale cialissy.com/ (http://cialissy.com/) ...

  Детальніше...

   
 • buy cialis tadalafil 20mg price cialisonli.com tadalafil 20 mg mexico cialisonli.com/ (http://cialisonli.com/) ...

  Детальніше...

   
 • cialis cialis without a doctor's prescription in usa cialisvi.com cialis 5 mg tab cialisvi.com/ ...

  Детальніше...

   
 • I like the helpful info you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог