Вівторок, 22 січня 2019

mizhhiryachustperechinsvaljavatjachivvolovetsirshawaberezniyvinogradivrachivberehovomuka4evouzh horod

До уваги читачів Хуст онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 339 гостей та відсутні користувачі

Огляд законів, які набрали чинності у січні 2019 року

587359c472f510a9f7eb206d78baf0c098479cb5

18 січня 2019 року закрилася дев'ята сесія парламенту VII скликання. Народні обранці пішли на канікули, наступного разу вони зберуться на сесію лише 5 лютого.

«Судово-юридична газета» підготувала невеликий екскурс стосовно деяких цікавих законів, які набрали чинності у січні 2019 року.

1. Закон України «Про прилеглу зону України»

Анексія Автономної Республіки Крим, інцидент в Керченській протоці та події в Азовському морі, незаконний захід іноземних суден в порти Криму всупереч накладеним санкціям, виявили деякі прогалини в морському праві України.

Україна вимушена удосконалювати законодавство для захисту своїх морських кордонів. З цією метою прийнято Закон «Про прилеглу зону України». Закон встановлює статус та визначає правовий режим прилеглої зони України, а також порядок реалізації Україною в цій зоні своїх прав як прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Прилегла зона України це морський пояс, який прилягає до територіального моря України, зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше двадцяти чотирьох морських миль (за сучасним визначенням (з 1929 року), міжнародна морська миля рівна 1852,3 метрам), відлічених від вихідних ліній, від яких відмірюється ширина територіального моря України.

До теперішнього часу законодавство України створення прилеглих зон не передбачало.

Відповідно Закону, Україна у своїй прилеглій зоні здійснює контроль, необхідний з метою:

1) запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включаючи її внутрішні води або територіальне море;

2) притягнення до відповідальності за порушення законодавства України, вчинене у межах території України, включаючи її внутрішні води або територіальне море.

Закон передбачив такі заходи запобігання порушенням законодавства України в її прилеглій та виключній (морській) економічній зонах:

1) зупинення суден;

2) огляд суден;

3) затримання чи арешт суден та/або членів їх екіпажу, крім військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою.

Визначені також особи, які є  безпосередніми виконавцями таких заходів. Такою особою є командир корабля або катера, який діє на підставі рішень уповноважених органів державної влади, до компетенції яких віднесені питання запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства.

 У разі арешту або затримання судна уповноважені органи державної влади України негайно повідомляють державу прапора про вжиті заходи і застосовані санкції.

Відключення автоматичної ідентифікаційної системи судном, крім військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою, є підставою для зупинення та огляду судна або переслідування його по гарячих слідах.

2. Закон України «Про внесення зміни до статті 80 Закону України "Про освіту" щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти»

Законом заборонена приватизація майна  державних або комунальних закладів освіти або використання його не за освітнім  призначенням крім здавання його в оренду в окремих випадках. Власне, відмови регіональних відділень Фонду  Державного майна  у переукладанні договорів оренди і стали причиною прийняття  цього закону.

3. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для забезпечення державної політики у вугільній галузі»

Закон направлений на розблокування роботи підприємств вугільної галузі. Фактично, проблему створювала Державна виконавча служба, оскільки  численні виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо арешту грошових коштів та майна, що приводило до повної зупинки роботи таких підприємств. Наслідки привели навіть до неможливості забезпечити початок опалювального сезону.

Прийнятий Закон дозволяє розблокувати роботи підприємств шляхом зняття арештів та заборон відчуження майна у виконавчих провадженнях, крім рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв’язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а самі провадження зупинити.

4. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене в районі відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення антитерористичної операції»

Передбачає припис зупинення виконавчих проваджень та заходів примусового виконання рішень, щодо звернення стягнення на активи публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, 100 відсотків акцій якого належать державі, за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноважень. Також Закон визначає терміни дії мораторію на  звернення стягнення на активи Товариства.

5. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Правове поле України  збагатилося новим терміном «Булінг», під яким законодавець розуміє діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Крім того, Законом визначені типові ознаки боулінгу, які впливають на визначення складу правопорушення.

Зміни внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення та в Закон України «Про освіту».

За дії такого роду передбачені чималі штрафи, у тому числі за неповідомлення про боулінг.

Заклади освіти тепер зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах наявність правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти; плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти; порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Фактично держава взялася за цільоспрямовану політику стосовно викорінення цього явища. 

6. Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів

Масштабні незаконні вирубки та вивезення лісоматеріалу за кордон досягли грандіозних масштабів. Уряд вимушений був застосовувати радикальні заходи аж до майже масштабного зупинення вантажних перевезень лісу, перевірок лісгоспів, транспортних засобів та іншого.

Але боротьба з порушеннями не була ефективною без прийняття змін до законодавства про запобігання знищенню лісів.

Завдяки новому закону у Кодексі України про адміністративні правопорушення збільшено штрафи за незаконну вирубку лісу, а Кримінальний кодекс України доповнено статтею 201-1 «Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України».

Внесені зміни і в Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», якими встановлений обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених. Такий обсяг не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів. За задумкою авторів законопроекту таке обмеження повинно доповнити мораторій на експорт лісу-кругляка.

7. Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами»

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, також відома як Стамбульська конвенція набула чинності 1 серпня 2014 р. після її ратифікації 10 державами.

Україна імплементувала положення Стамбульської конвенції у національне законодавство.

Закон посилює відповідальність за ряд злочинів проти особи, у тому числі зґвалтування та сексуальне насильство, вводить відповідальність за примушування вступу до шлюбу, домашнє насильство, невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників.

Останнє є новим інститутом для кримінального права України. У Кримінальному кодексі України з’явився новий розділ XIII-1. «ОБМЕЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ».

Обмежувальні заходи передбачають, що суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку з роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;

5) направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

https://sud.ua

1524643825 moskal2 1 650x410Геннадій Москаль дав інтерв’ю обласній телекомпанії «М-Студіо», в якому, зокрема, прокоментував стан автодоріг у зимовий період і початок ремонтних робіт цього року:

– 2018 рік був дуже важкий у плані відновлення доріг, зате ми встигли зробити величезну роботу з документами, яку не треба буде виконувати цього року. На більшість обласних і районних доріг виготовлено проектно-кошторисну документацію, пройдені експертизи і проведені тендерні процедури. А на багатьох ділянках зроблені середній поточний чи капітальний ремонти із суцільним асфальтним покриттям. І ми бачимо, що це покриття на відміну від ямкових ремонтів витримало зимовий перепад температур. Цього року закінчимо роботу по документації, а навесні, як тільки дозволить погода, відновимо ремонти. Але треба, щоб до цього підключалися й органи місцевого самоврядування, які мають на балансі комунальні дороги в містах, селищах чи селах. Вони так само мусять виконували свою роботу.

На уточнююче питання ведучої щодо заяв міського голови Мукачева про терміновий ремонт об’їзних автодоріг та шляхопроводів Мукачева Г.Москаль відповів:

– Я сам сьогодні їхав по цих дорогах (які частково знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг України, частково на балансі ОДА, а частково належать самому місту) і бачив, у якому вони стані. У такому ж, як і більшість інших доріг по області, які капітально не ремонтували по 30 – 40 років. Але треба бути реалістом – ці заяви з вимогами до Кабміну, Служби автодоріг чи ОДА негайно відремонтувати дороги, розраховані на дітей або неосвічених людей. Неможливо ремонтувати дороги серед зими – цього не дозволяють будівельні норми, це нецільове використання коштів, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Може, мер має якісь таємні технології зимового ремонту доріг, то хай продемонструє їх на прикладі комунальних вулиць Мукачева, які розбиті вщент, а під час останніх снігопадів через нечищений сніг тут був транспортний колапс…

Повністю інтерв’ю голови ОДА телекомпанії «М-Студіо» подається нижче

https://transkarpatia.net

383517 1Сьогодні ми розберемося, що входить в систему страхового стажу без сплати внесків.

З моменту введення поняття «страховий стаж» саме це стало головним показанням для призначення пенсії, а не період, протягом якого людина працювала. Таким чином, в страховий стаж включають і ті ситуації, які до продуктивності праці не мають прямого відношення.

Страховий стаж: головні нюанси

Найголовніше, що потрібно знати про трудовий стаж, це те, що якщо він був отриманий до січня 2004 року, то автоматично прирівнюється до страхового стажу. А ось після 1 січня 2004 року для розрахунку пенсії береться до уваги період, протягом якого роботодавець сплачував внески до пенсійного фонду, інформує Ukr.Media.

Через 10 років, уряд вніс поправки до закону про страховий стаж і з 1 січня 2014 року до пенсійного стажу також включають:

 • навчання у вищих і середніх навчальних закладах, на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
 • період проживання дружин офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також військовослужбовців внесрочної служби з чоловіками в місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю (але не більше 10 років).

Таким чином, дві ситуації вище гарантують вам нарахування пенсійного стажу навіть у випадку, якщо якийсь час ви не працювали.

Як розрахувати стаж

Пенсійний стаж розраховується щомісячно, при цьому неповний місяць роботи може бути включений до страхового стажу, якщо сума сплачених за цей місяць внесків до Пенсійного фонду була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Розмір страхового внеску в 2019 році

Розрахувати розмір страхового внеску дуже просто, оскільки з 1 червня 2016 року для всіх категорій платників єдиний соціальний внесок дорівнює 22%. Таким чином, з 1 січня 2019 року всі підприємці на загальній системі оподаткування, так і платники єдиного податку мають сплачувати внесок у розмірі 918,06 гривень в місяць.

Що входить до трудового стажу без сплати внесків

Ситуація така, що деякі види діяльності зараховуються до страхового стажу пенсіонера і без сплати внесків до Пенсійного фонду, згідно Закону України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування»:

 • строкова служба в армії і військова (нетермінова) служба;
 • відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустка по догляду за дитиною до трьох років;
 • догляд за дитиною з інвалідністю;
 • термінова альтернативна (невійськова) служба;
 • перебування на фронті і участь в бойових діях;
 • період перебування закордоном подружжя дипломатів на час їх служби;
 • інвалідність через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання;
 • виконання обов'язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
 • служба у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах та аварійно-рятувальних підрозділах, які були створені згідно з українським законодавством;
 • період отримання допомоги по безробіттю;
 • догляд за особою з інвалідністю I групи;
 • догляд за престарілим, який потребує постійного догляду;
 • догляд за особою, яка досягла 80-річного віку.
 • https://ukr.media

1547398778 znmok ekrana 2018 08 06 o 22.12.49Вже понад 80% пацієнтів уклали угоди із сімейними лікарями на Міжгірщині. Район відразу вирвався в лідери за темпами впровадження медичної реформи.

Пан Василь вже не перший у новому році пацієнт, який завітав до Міжгірського центру первинної медико-санітарної допомоги. Та прийшов не через хворобу. Каже, вирішив нарешті обрати собі сімейного лікаря.
Світлана Рубець дільничним лікарем в поліклініці відпрацювала 25 років. Тішиться – зараз усі її пацієнти свого лікаря не змінили. Вже уклала майже 1400 декларацій.

Згідно з основними положеннями медреформи, праця лікарів оплачується залежно від того, чи є у них реальні пацієнти. Тож лікарі Міжгірщини з самого старту медреформи досить активно взялись її впроваджувати. Досить швидко Міжгірщина стала прикладом для інших районів – і не тільки на Закарпатті – у формуванні і функціонуванні первинної ланки медичної допомоги.

З навчанням персоналу проблем не виникало. З обладнанням також. За кошти, виділені завдяки спільному проекту з банком реконструкції та розвитку, за підтримки Закарпатської ОДА, вдалось закупити 7 комп’ютерів та інше обладнання: кардіографи, глюкометри та багато інших приладів. 22 комп’ютери купили за власні кошти за підтримки районної ради.

В.о. міністтра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка відвідала Закарпаття, щоб розповісти про хід медичної реформи, також відзначила Міжгірщину як район – один з лідерів у впровадженні реформи. Уляна Супрун каже: ці кошти не тільки дали змогу забезпечити гідними зарплатами працівників, а і покращити якість надання послуг у сімейних амбулаторіях. Закликає закарпатців і з інших міст укладати договори з сімейниками.

В 2019 році розпочинається і зміни у фінансувані у спеціалізованих медичних закладах. З 1 липня діагностичні тести, аналізи будуть оплачені напряму з центру здоров’я.

І від 1 січня 2020 року фінансування буде проводитись через національну службу здрорв`я вже і на рівні стаціонару. Медичної субвенції не буде, а оплата за послуги буде проводитись лише через національну службу здоров’я. До цього часу усі заклади повинні стати некомерційними закладами і кожен українець буде мати державну страховку.

https://transkarpatia.net/

1545674361 1514034574 golovnaЗимові свята на Закарпатті відзначаться фестивалями та іншим дозвіллям.

Плануючи відпочинок в Закарпатті, зверніть увагу на перелік та анонси подій, куди піти та що робити у період святкування Нового Року та Різдва, а також протягом січня 2019 року, повідомляєТурінформ Закарпаття.

Культурні заходи, святкування та фестивалі Закарпаття 30 – 31 грудня 2018 року.

Різдвяний ярмарок у Хусті, центральна частина міста
Крайній вікенд та завершення 2019 року по містам та селам Закарпаття
30 грудня, Прем’єра дитячої вистави “Магічне дзеркало”. Місце проведення: Мукачівський драматичний театр, початок 12.00
31 грудня, Святкові феєрверки у новорічну ніч. Центральні площі міст Закарпаття

Культурні заходи, святкування та фестивалі Закарпаття 1 – 6 січня 2019 року.

01 січня – Новий рік, святкування по центральним площам міст Закарпаття.
01 – 10 січня, Різдвяний ярмарок у Хусті, центральна частина міста
02 січня, справжня Закарпатська гостин на Хуторі “Деренівка”. У програмі вуличні гуляння, страви на відкритому вогні, запашний глінтвейн, а для наймолодших гостей тематичні забави. Місце проведення: с. Нижнє Солотвино, Хутір Деренівка, час проведення 12-16.00
03-06 січня, Новорічні дитячі вистави у місті Мукачево. Місце проведення: Мукачівський драматичний театр, початок: 12.00 год.
04 січня, Літературне кіно “Різдвяна історія”. Місце проведення: Мукачівська міська бібліотека для дітей, початок: 13.00 год.
05 січня, Фольклорні посиденьки “Сядемо до столу всі на Святий вечір”. Місце проведення: Мукачівська міська бібліотека для дітей, початок: 12.00 год.
6 січня – Святий вечір. Традиційно жителі Закарпаття його святкують вдома;

Культурні заходи, святкування та фестивалі Закарпаття 7 – 13 січня 2019 року

7 січня – Різдво Христове. Традиційно жителі Закарпаття його святкують колядуючи;
07 – 10 січня, Різдвяний ярмарок у Хусті, центральна частина міста
07 січня, Вертепне дійство в місті Мукачево, центр міста. Початок: 12.00 год.
07 січня, Різдвяне барбекю на Хуторі «Деренівка», Місце проведення: с. Нижнє Солотвино, Хутір Деренівка, час проведення 12-16.00
08-13 січня, Новорічні дитячі вистави у місті Мукачево. Місце проведення: Мукачівський драматичний театр, початок: 12.00 год.
8 січня – свято Пресвятої Богородиці Марії, святкові літургії у храмах Закарпаття;
9 січня – Святого апостола Стефана, святкові літургії у храмах Закарпаття;
13 січня – Віддання Різдва Христового (Меланії), святкові літургії у храмах Закарпаття;
09-14 січня, Фестиваль-конкурс “Червене вино – 2019”, місто Мукачево, парк Перемоги.
09 січня, Різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи. Місце проведення: Мукачево, Греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці, поч. 18.00 год.
10 січня, Новорічно-різдвяні зустрічі – святкова концертна програма від хореографічного колективу “Валері”, за участі творчих людей міста Мукачево, місце: Мукачівський драматичний театр, початок: 16.00
11 січня, Авторська концертна програма “Зимова історія” вокального колективу “Бревіс”, місце проведення: Мукачівський драматичний театр, початок: 18.00 год.
13 січня, Різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, місце проведення: Свято-Троїцький храм – Паланок, початок: 11.00 год.

Культурні заходи, святкування та фестивалі Закарпаття 14 – 20 січня 2019 року.

14 січня – Старий Новий рік (Василя), святкові літургії у храмах Закарпаття;
09-14 січня, Фестиваль-конкурс “Червене вино – 2019”, місто Мукачево, парк Перемоги.
15 січня, Batle of the brains (битва інтелектів) Мукачево. Розважально – інтелектуальна гра.
17 січня, Фестиваль колядницьких дитячих колективів закладів дошкільної освіти “Коляд-коляд-колядниця”, місце проведення: Центральна площа міста Мукачево, поч. 10.30
17 січня, фестиваль естрадної пісні “Різдвяна зіронька – 2019” “Колядує Україна”. Місце проведення: Центральна площа міста Мукачево, поч. 18.00
18 січня – Другий Святий вечір (Щедрий вечір);
19 січня – Хрещення Господнє або Йордан, святкові літургії у храмах Закарпаття;
19 січня, Гала-концерт та нагородження лауреатів Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю естрадної пісні “Різдвяна зіронька – 2019” “Колядує Україна”. Місце проведення: Мукачівський центр дитячої та юнацької творчості, поч. 16.00 год.
20 січня – Івана Хрестителя, святкові літургії у храмах Закарпаття;

Культурні заходи, святкування та фестивалі Закарпаття 21– 27 січня 2019 року

25 січня – свято Великомучениці Тетяни.
26 січня, Фестиваль різників, гентешів у селі Геча, Берегівського району
Увага: інформація у даному анонсі може змінюватись, слідкуйте за оновленнями, відповідальність за проведення заходів несуть організатори. 

https://zak-kor.net

Президент сказав, чи буде продовжено воєнний стан

Воєнний стан в Україні не буде продовжений після завершення 30-денного терміну його дії 26 грудня, якщо не буде повномасштабного вторгнення Росії.

Про це заявив президент Петро Порошенко на прес-конференції у Києві.

"Якщо не відбудетеся повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України, за межами лінії зіткнення, воєнний стан продовжений не буде, і почнеться підготовка до вибрів президента", - сказав він.

Порошенко наголосив, що його принциповою позицією є те, що воєнний стан не має перешкоджати проведенню виборів.

Нагадаємо, що воєнний стан в Україні було запроваджено з 26 листопада до 26 грудня в 10 областяху зві’язку з актом агресії Росії в Керченській протоці.

При цьому дату виборів президента Верховна Рада закріпила на 31 березня 2019 року, щоб воєнний стан, навіть у разі його продовження, не дав підстав їх перенести.


Українська правда

14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 1986 по 1987 рік там працювало 240 тис. осіб.

Чорнобильська катастрофа зруйнувала не лише екологію, а й залишила слід у житті десятків тисяч ліквідаторів. Не жаліючи людських ресурсів радянська влада кинула всі сили на усунення наслідків аварії. В результаті за всі роки у зоні працювало 600 тис. людей. Їх відправляли на проф. огляди та стежили за тим, аби радіація не позначилась на їх здоров’ї.

Однак ніхто не піклувався про їх психічний стан. А згодом навіть відмінили деякі пільги для Чорнобильців. Але тільки завдяки зусиллям ліквідаторі вдалось убезпечити зону та зменшити її радіаційний фон.

У загальноосвітніх навчальних закладах протягом грудня проходять зустрічі з учасниками ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. 
Заходи із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбуватимуться також у районах та  містах  України. 

Як відомо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.

Указом президента України установлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • cialis without a doctor's prescription canada buy cialis pills online cialissv.com cialis tadalafil 5mg ...

  Детальніше...

   
 • how to get cialis without a prescription buy cialis without a doctor's prescription cialissv.com ...

  Детальніше...

   
 • cialis purchase online without prescription cialis cialissy.com cialis can cause cataracts cialissy.com/ ...

  Детальніше...

   
 • can you buy viagra without prescription cialis cena srbija cialissi.com 20mg cialis lowest price ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctors prescription cialis generic 2018 cialissy.com generic cialis lowest price ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctors prescription cialis tablets generic cialissi.com tadalafil 20mg ...

  Детальніше...

   
 • buy cialis without a doctor's buy tadalafil cialissv.com buy cheap cialis on line cialissv.com/ ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctor's prescription tadalafil 20 mg best price cialissv.com cialis 5mg coupon lilly ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctors prescription cialis 5mg prix cialissi.com buy cialis online best price ...

  Детальніше...

   
 • generic cialis without a doctor buy cialis online cialissi.com generic for cialis or viagra cialissi.com/ ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctors prescription purchasing cialis on the internet reviews cialissi.com generic ...

  Детальніше...

   
 • cialis without a doctors prescription cialis 20 mg coupons 2018 cialisonl.com generic cialis tadalafil ...

  Детальніше...

   
 • tadalafil without a doctors prescription tadalafil 10 mg 180 pills cialisonl.com buy cialis online ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог